Związanie się z firmą pożyczkową umową, często wiąże nas z nią na wiele lat. W związku z tym podjęcie decyzji powinno być związane z niezwykle szczegółową analizą. Niniejszy artykuł poświęcony został właśnie temu, w jaki sposób w ogóle ją przeprowadzić.

Wyjdźmy od tego, na co głównie zwrócić uwagę. Oczywiście przy każdej pożyczce mamy kilka najistotniejszych elementów, które pomagają nam podjąć decyzję. Pośród nich absolutnym „liderem” będzie wysokość oprocentowania. To to ten element, na którym najbardziej opieramy się i wybieramy tę firmę, która ma ten czynnik możliwie najmniejszy. Jednak czy to na pewno najlepszy wybór? Okazuje się, że nie, parabanki bowiem stosują tu pewien sprytny myk, którym zaciemniają nam obraz rzeczywistości. Okazuje się bowiem, że wysokość oprocentowania, które mamy w reklamach, nie uwzględnia wszelkich opłat, obowiązkowych ubezpieczeń i tak dalej. Wskaźnikiem, na który trzeba zwracać uwagę jest RRSO, czyli nic innego jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Tu już pokazane jest wszystko i właśnie przy pomocy tego wskaźnika należy porównywać instytucje finansowe.

i7

Oprócz powyższego rozsądnie będzie zerknąć na takie elementy jak okres spłaty czy wiarygodność danego pożyczkodawcy. Tak naprawdę nie ma sensu wybierać usługi kredytodawców niepewnych, jest taka ilość dużych firm, że nie warto ryzykować. Jakie to są te „duże” i „dobre” instytucje finansowe? Najczęściej to te, o których słyszymy się w reklamach, te które są rekomendowane na lepszych portalach finansowych. W tym miejscu warto tutaj polecić adres http://polskieparabanki.pl/, gdzie nie tylko odnajdziemy informacje na temat wartościowych firm finansowych, ale i wpisy, które rozszerzają problem naszego tekstu, a więc analizę ofert pożyczek. Doprawdy opłaca się tam wejść i przejrzeć zamieszczone artykuły.
Wróćmy do głównego tematu- analiza propozycji ofertowych jest zadaniem pochłaniającym wiele czasu, ale obligatoryjnym, jeśli mamy w planie związać się z rzetelną firmą. Istnieje jednakże pewien sposób, dzięki któremu to zadanie będzie zauważalnie szybsze. Chodzi o rankingi finansowe, czyli specjalne zestawienia, dzięki którym sprawnie da się porównywać poszczególne elementy ofertowe.

Znalezienie dobrego, rzetelnego rankingu nie jest naturalnie sprawą banalną i zajmuje sporo czasu. Jednak ostatecznie i tak dużo zyskujemy, bo sama analiza rankingu trwa tylko kilka chwil. Ale uwaga! Powinniśmy brać pod uwagę to, kto tworzy dane zestawienie. Może się okazać, że ranking zrobiony jest na zlecenie firmy X, nietrudno wówczas domyślić się, że wyniki mogą być przekłamane. Nie mnie jednak, rankingi są wyjątkowo przydatną pomocą i warto o nich pamiętać.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)