Pożyczka – jedno z najlepszych rozwiązań w sytuacji, gdy potrzebna jest gotówka na nieprzewidziane wydatki, to najprostsza i bardzo sensowna opcja. Oczywiście w słowie pożyczka zawiera się wiele możliwości. Pożyczka pozabankowa (artykuł tylko jej poświęcony jest pod adresem http://parabankdlazadluzonych.pl/2014/08/01/bez-wychodzenia-z-domu/), pożyczka bankowa, od bliskich, szybka pożyczka. Czy tylko? Oczywiście nie. Istnieje jeszcze kolejna opcja – pożyczka typu social lending.

Pożyczka typu social lending jest czymś, co szturmem zdobywa polskie rynki finansowe. Cieszy się powiedzeniem przede social lending wszystkim z uwagi na koszty – pożyczki pozabankowe czy tez bankowe zawsze są o wiele droższe. Social lending to tak naprawdę forma pożyczki prywatnej, otrzymywanej od nieznanej osoby lub grupy osób. cała transakcja zaś odbywa się przez Internet.

W sieci Internet można znaleźć kilka stron, które prowadzone są przez firmy pośredniczące w tego rodzaju pożyczkach. Pożyczkodawca szukający pożyczki dla siebie, po zarejestrowaniu się na stronie i poddaniu weryfikacji danych osobowych po prostu wystawia aukcje, w której określa ile chce pożyczyć i na jakich warunkach. Do aukcji przystępują pożyczkodawcy, którzy oferują całość pożyczki lub określoną jej część, akceptują warunki pożyczkobiorcy lub proponują swoje. Pożyczkobiorca kończąc aukcje wybiera ofertę, która go najbardziej interesuje. Następuje finalizacja transakcji – pożyczkobiorca otrzymuje pieniądze i zwraca je na z góry ustalonych warunkach.

Szybkie pożyczki typu social lending, jak wspomniałem wcześniej, są atrakcyjne przede wszystkim ze względu na minimalne koszty. Decydując się na taką opcje można naprawdę dużo zaoszczędzić, warto więc rozważyć taką możliwość. Należy jednak od razu zaznaczyć – pożyczki typu social lending nie są pożyczkami dla każdego. Firma pośrednicząca weryfikuje każdego, kto rejestruje się na stronie internetowej. W przypadku osób zadłużonych, ze złą historią w BIK istnieje możliwość zamieszczenia przy aukcji informacji na ten temat, lub po prostu odmowy zarejestrowania w serwisie.

Podsumowując – korzystne, choć nie dla każdego, zawsze tańsze niż pożyczka pozabankowa. Takie są pożyczki typu social lending. Warto poznać je bliżej.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)