Osoby znające powiedzonko zawarte w tytule wpisu natychmiastowo będą wiedzieć, na czym polega sprzeczność. Hasła „ile smakujesz” zmieniono na „ile kosztujesz”. Bez dwóch zdań wydatki. Zdrowie jest oceniane za najważniejsze w życiu i nie osobliwe że jest drogie. System zdrowotny to nader lukratywny interes i co rusz jak kozaki po deszczu wyskakują innowacyjne, niepaństwowe gabinety medyczne.

plecy

Gabinety niepaństwowe a Narodowy Fundusz Zdrowia

Wiecznie niedofinansowany Narodowy Fundusz Zdrowia zdaje się zaprzeczać koncepcji, że medycyna to dochodowy interes. Nic bardziej mylnego, rozchodzi się o wzorzec biznesowy i prowadzenie takiej działalności. Obecnie opłąca się leczyć i dochody są tu znaczne. Wystarczy popatrzeć na kwotę usług czy nawet jedynie konsultacji w gabinetach medycznych, są to usługi względnie tanie. Dlatego wielu myśli, że w sektorze lekarskim pacjenta powinno się kurować ale nie warto wyleczyć. Jeżeli spojrzymy na inwestycje jakie zostały sfinalizowane by uruchomić innowacyjne szpitale onkologiczne, możemy zaryzykować zdanie, że jeżeli wynaleziono by spektakularny, niedrogi i mało skomplikowany lek na raka to zdołałoby zniszczyć finansowo służbę zdrowia wielu Państw. Czy skutkiem tego nie mamy jeszcze lekarstwa na tą zarazę? Nie wiadomo i prawdopodobnie w życiu się nie zorientujemy.

Apteki, w tym miejscu także są finanse

Sektor farmaceutyczny, podobnie ma się idealnie, szczególnie w Polsce. Typowy Polak uchodzi w Europie za osobę przesadzajacą z dawkowaniem farmaceutyków. Co więcej po antybiotyki sięgamy często i to bez wyraźnych wskazań medycznych. Później mikroby się uodparniają na nasze farmaceutyki i coraz trudniej leczyć ludzi.
ładna brunetka
Aczkolwiek mówiąc dalej o aptekach i rynku farmaceutycznego. Liczba punktów aptecznych w Polsce jest spora, to przynosi pokaźne możliwości w poszukiwaniu świetnych propozycji a powinno się poszukiwać. W poniektórych sytuacjach apteki nakładają dość wysokie procenty na farmaceutyki. Nie warto także robić nabytków w wielkich sieciówkach jakie inwestują sporo w reklamę ponieważ właśnie w takowych miejscach marża jest większa by pokryć wydatki na zachętę. Przykładowo w życiu nie zobaczyłem reklamy lokalnych aptek takowych jak http://www.zdrow-med.pl i w następstwie tego mniemam, że koszty funkcjonowania tej apteki są niższe niż jakiegoś sieciowego olbrzyma. Niższe wydatki to opcja zapewnienia mniejszych cen. Być może w następstwie tego korzystam w głównej mierze z takowych aptek poszukując tanich leków.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)