Z kory dębu korkowego otrzymywany jest korek, jaki ma niezwykle fascynujące właściwości. Nie przepuszcza on wilgoci, jest lekki i elastyczny, a do tego odporny na ogień.

Korek jest bezproblemowy w recyklingu, a przemysł korkowy jest uważany za nieszkodliwy dla środowiska. Z uwagi na swoje olbrzymie właściwości i stosowanie, jest idealny w wielu dziedzinach życia codziennego. Korek realnie nie robi się starszy i nie traci właściwości. Z korka wywarzanych jest multum artykułów takich jak:

  • korkowe panele
  • korkowe deski
  • galanteria z korka
  • tkaniny z korka
  • korkowe tabele
  • płyty z korka

Nierzadko takowe płyty korkowe są układane w mieszkaniach, jako komponenty usprawniające funkcjonalność pomieszczeń.

Korek jest idealnym materiałem izolacyjnym i akustycznym, co przekłada się na utrzymanie należytej temperatury, a dodatkowo spadek poziomu hałasu. Płyta z korka umożliwia również wyrównanie ścian i podłóg, a dzięki dużej elastyczności korka, tablice wolno w przyszłości swobodnie obrabiać. Wybór płyt korkowych jest nadzwyczaj urozmaicony. Rozmaite wymiary i grubości płyt korkowych..

Rozmaite modele płyt – odmienne zastosowania

Płyty drobnoziarniste są doskonałym materiałem do rzeźbienia, wykrawania, a dodatkowo druku. Gładka powierzchnia korka i elastyczność, a dodatkowo niebanalna trwałość na kruszenie czynią, że tablice znajdą perfekcyjne wykorzystanie do produkcji uszczelek technicznych (oklein do sprzęgieł, uszczelek do maszyn), gadżetów reklamowych (podkładki z reklamą pod garnuszki, breloczki), czy w branży obuwniczej (wkładki, podpiętki). Korek idealnie łączy się z pianką, czy makulaturą. Płyty średnioziarniste wyśmienicie stwierdzą się jako autonomiczne tablice informacyjne, wolno je kupić tu https://korexradom.pl/category/tablice-korkowe, do gablot, a dodatkowo miejsc do ogłoszeń, do których przyczepimy przeróżnego typu oświadczenia lub informacje. Mogą być wykorzystywane też w stolarce okiennej i stolarce meblarskiej, a dodatkowo modelarstwie. Płyty zgrubym ziarnem są kapitalną separacją akustyczną i termoizolacją. Eliminują niechciane odgłosy i przykry gwar. Wielka gęstość artykułu przekłada się na trwałość i wytrzymałość przez wiele lat. Płyty korkowe są nadzwyczaj proste w obróbce, nie wchłaniają wilgoci, są wytrzymałe na rozciąganie i posiadają wysoki stopień tarcia. Świetnie przydadzą się do ozdoby (można je malować), wyrobu czynników zdobniczych i wykończeniowych.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)